Форум випускників “40 років праці в АПК”

Сорок років день за днем ці люди працювали на розвиток агропромислового комплексу України. Відразу після навчання вони повʼязали своє життя з професією, отриманою в університеті, та віддавали всі свої сили й знання обраному фаху. Сьогодні ж зібралися у стінах Сумського національного аграрного університету, щоб згадати часи свого студентства. Вони – випускники 1984 року чотирьох спеціальностей “Агрономія”, “Економіка та організація сільського господарства”, “Зооінженерія” та “Механізація” Сумського філіалу Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва. 

Разом згадували найкращі часи свого життя: часи першого відчуття самостійності, плідного навчання, веселих зустрічей з друзями. Закарбувалися в памʼяті випускників і моменти побудови сучасного кампусу СНАУ та розвитку матеріально-технічної бази, до яких вони були безпосередньо залучені. 

Крім теплої дружньої зустрічі, на випускників чекала й урочиста частина, де багатьох відзначили подяками та грамотами за старанну 40-річну працю на благо агропромислового комплексу України та Сумщини. 

Присутній на заході заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Тарас САВЧЕНКО, вручаючи грамоти Сумської ОДА та подяки Сумської обласної ради, зазначив своєму у вітальному слові: 

“Від багатьох присутніх сьогодні чув: “40 років пролетіли, як одна мить”. Мені зараз 43, це майже все моє життя. Ви прожили ці 40 років, між випуском і сьогоднішнім днем, у праці у своїй сфері, докладаючи всі свої знання й зусилля саме для розвитку сфери сільського господарства нашого регіону. Сьогодні саме вам ми хочемо подякувати за відданість своєму вибору, який зробили більше 40 років тому.”

Олександр МАСЛАК, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, окреслив декілька здобутків агропромислового комплексу Сумщини та зазначив, що за високі показники, які маємо на сьогоднішній день, завдячувати маємо випускникам, які працювали у цій сфері. Кращим з найкращих вручив грамоти Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА та грамоти Департаменту освіти і науки Сумської ОДА. 

Володимир ЛАДИКА, ректор Сумського національного аграрного університету, випускник 1984 року спеціальності “Зооінженерія”, розповів присутнім історії зі студентського життя, поділився теплими спогадами часів свого студентства та вручив подяки ректора. 

Завершенням зустрічі стал закладка Скверу випускників. Відтепер на території СНАУ зʼявилося 40 дерев дуба лавролистового, що повсякчас був символом перемоги, світла й першості. 

Багато теплих слів і спогадів лунало від кожного випускника. Студентські роки стали найкращими і найяскравішими. Згадки випускників читайте у коротких інтервʼю.

Володимир ЛАДИКА, випускник 1984 року спеціальності “Зооінженерія”:

“Враження від студентства були надзвичайними. У ті часи вступ до закладу вищої освіти був подвигом, багато мріяли про навчання в університетах чи інститутах. Особливо ті, хто навчався краще, ніж інші. Для мене було дуже важливо вступити до ЗВО, адже я мав середній бал 4,5 у тій системі вимірювання. Коли прийшов лист з підтвердженням, радість не можна було передати. Це дуже високий психологічний підйом. Саме навчання в університеті відразу змінило моє життя, адже фактично за тиждень я став самостійним, виїхав із сімʼї, де був під прикриттям рідних. У гуртожитку почав відповідальне життя. Памʼятаю першу сесію, яку склав на відмінно і отримав підвищену стипендію. Це стало ще одним душевним підйомом. З другого курсу я став старостою, що додало емоцій і дорослішання. Я відповідав за 25 одногрупників. У ті часи це була специфічна робота. Треба було збирати кошти на марки, організувати студентів на прибирання вулиці. На старших курсах уже зʼявилося розуміння, що ти скоро підеш на роботу і тобі треба більше знати.   Спогадів з тих часів залишилося безліч. Під враженням був від захисту дипломної роботи, адже я здобув червоний диплом. А ще поїздка до міста Гродно, де я виступив на студентській конференції. У сучасному бомбосховищі гуртожитку СНАУ колись вперше тримав мікрофон, був ведучим заходу. Говорячи про сьогодення, наш університет є найсучаснішим. Це кампус, а не просто розкидані по місту корпуси. Я працюю в СНАУ з 2 січня 1990 року, тому становлення нинішнього університету відбувалося на моїх очах. На сьогодні найкращим з того, що я зміг зробити, працюючи в СНАУ, є молода команда. Я вважаю досягненням університету, що вік деканів знаходиться у межах 40 років. Багато завідувачів кафедрами є молодими людьми. Крім того, наш університет є одним з найкращих аграрних ЗВО країни.”

Валентина КАРПЕНКО, випускниця 1984 року спеціальності “Економіка та організація сільського господарства”:

“Студентські роки були найкращими в нашому житті. Ми були однією сімʼю, робили спільні кроки дорослішання далеко від родини, вчилися відповідальності. Коли після закінчення університету я почала працювати, розуміла все, що треба було зробити. Це свідчить про високий рівень підготовки студентів. Найяскравіші спогади, проте, повʼязані були не з навчанням. Ми їздили працювати в господарства, цікаво проводили вечори, разом святкували Новий рік. Таких моментів безліч. Теперішня база університету, звичайно, зовсім відрізняється від того, з чого починали ми. Коли я навчалася, на місці сучасного кампусу була лише забудова. А тепер, одного разу, я хотіла потрапити в гуртожиток і… заблукала! Наскільки розбудувався СНАУ, територія стала однією з найкрасивіших у Сумах. Є й оснащені аудиторії. Університет модернізувався і став одним з найкращих в Україні.”

Олександр РУТСЬКИЙ, випускник 1984 року спеціальності “Механізація”:

“Закарбувалося в памʼяті те, як ми будували сучасний кампус СНАУ. Оскільки я навчався після “технікума”, умів керувати будівельною технікою, тому долучався до будівельних робіт. Ось, наприклад, памʼятаю, як на місці інженерно-технологічного факультету був сад. Тут згодом трактором я копав траншеї і фундаменти. Усі студенти після занять брали участь у роботах і з ентузіазмом своїми руками будували університет. СНАУ – моя справжня alma mater. Зараз тут сучасна техніка, якої під час нашого навчання не було. Разом з Михайлом ДОВЖИКОМ ми всі деталі робили власноруч, щоб показати студентам, як вони виглядають.”

Юрій МАКСИЧКО, випускник 1984 року спеціальності “Агрономія”:

“Переповнює і радість, і смуток. Уже пройшло 40 років, але ми змогли зібратися. Звичайно різниця між університетом, у якому я колись навчався, і теперішнім його станом очевидна. Ми всі чудово знаємо, що наш заклад вищої освіти став одним з найкращих закладів вищої освіти України. Дуже приємно і радісно. Студентський час був найпрекраснішим у моєму житті й, впевнений, кожен з присутніх думає так само. Спочатку ми навчалися в корпусі на сучасному проспекті Шевченка в Сумах, потім обладнали місце на місці банківської академії, жили в першому і другому гуртожитках.Зараз ми бачимо прекрасну облагорожену територію кампусу СНАУ. Університет став більш популярним серед молоді. Заклад вищої освіти став авторитетним, про що свідчить велика кількість партнерів в Україні та світі.”