За підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні у партнерстві з Сумським національним аграрним університетом, Київським аграрним університетом НААН і Білоцерківським національним аграрним університетом в рамках проєкту «Імплементація американських стандартів аграрної освіти в Україні: громадська участь, удосконалення якості, демократичний розвиток» відбувся семінар “Громадські об’єднання американських аграріїв та їх вплив на освітню політику”.

Формат заходу – змішаний: офлайн на базі Сумського НАУ та онлайн.

Сергій КУРБАТОВ,  доктор філософських наук, радник президії Національної Академії Педагогічних Наук України, голова ГО “Центр дослідження освітньої політики”, став спікером і поділився своїми знаннями та досвідом з наступних питань:

США як колиска сучасної демократії
Аграрний сектор та аграрна освіта в сучасних США.
Освітні громадські об’єднання: загальний огляд.
Діяльність Національної асоціації освітян-аграріїв (NAAE).
Національна організація освітян-аграріїв (PAS) та її вплив на освітню політику.

Доповідач підбивав підсумки: “Система аграрної освіти США є однією з найкращих у світі, а громадські організації, як на національному, так і на регіональному рівні, активно впливають на освітню політику.”

Наприкінці семінару Сергій КУРБАТОВ відповів на запитання учасників щодо досвіду аграрної освіти США.

Юрій ДАНЬКО, проректор з наукової та міжнародної діяльності Сумського НАУ, каже: “Тут зібралися люди, які розуміють систему аграрної освіти. Розуміють що, для того, щоб використовувати потенціал університету, мають бути гранти, спілкування, налагодження контакту. Якщо ти не можеш побудувати систему комунікацій, нічого не вийде. Вдячний колегам за участь у семінарі.”

Колектив Сумського національного аграрного університету щиро вдячний спікеру Сергію КУРБАТОВУ за інформативний захід і поширення знань.