Проректор з наукової та міжнародної діяльності, професор Юрій ДАНЬКО був делегований для участі в круглому столі, під час якого було підбито проміжні підсумки функціонування програми Twinning. Захід був організований Cormack Consultancy Group за участю заступника Міністра освіти і науки України Михайла ВІННИЦЬКОГО, керівника Фонду Президента з підтримки освіти, науки та спорту Ольги БУДНИК, британської академічної спільноти, а також представників українських закладів вищої освіти.

Співпраця Сумського національного аграрного університету з Королівським аграрним університетом у рамках програми Twinning розпочалася в 2022 році. У 2023 році університетам вдалося розпочати реалізацію програми «Стійке сільське господарство та продовольча безпека» на базі факультету агротехнологій та природокористування. Студенти-магістри мають змогу навчатися одночасно в двох закладах вищої освіти англійською мовою і навіть отримувати стипендію за свої успіхи. Освітній процес за вказаною програмою триватиме 1 рік і 4 місяці. Викладання забезпечать британські фахівці (75 %) та СНАУ (25%). Більш того, спеціально для ефективного навчання й відпрацювання навичок практично університет-партнер передає в користування СНАУ найсучасніші інноваційні прилади.

За даними Міністерства освіти і науки України на сьогодні за програмою подвійних дипломів у межах ініціативи Twinning навчаються 112 студентів, реалізується шість партнерств між українськими та британськими вишами. Учасники заходу відмітили унікальність  саме сумської освітньої програми подвійних дипломів для України. Усі присутні акцентували увагу на її міждисциплінарній та прикладній орієнтації.

Не навчанням єдиним. Співпрацюють СНАУ і RAU і з волонтерських гуманітарних питань. У рамках програми Twinning Королівський аграрний університет надавав фінансову підтримку та грантові можливості для науковців Сумського НАУ. Приміром, двоє викладачів з кафедри менеджменту імені Л.І. Михайлової Людмила БАЦЕНКО та Ірина СКЛЯР беруть участь в ініціативі Researchers at Risk Fellowship.

Нагадаємо, кейс співпраці СНАУ і RAU (Великобританія) став одним з найкращих в Україні під час проведення міжнародної конференції «Інтернаціоналізація як ключ до стійкості та відновлення: перший рік програми Twinning» у Національному університеті «Львівська політехніка» у 2022 році (чит. за посиланням: https://snau.edu.ua/spivpracya-snau-z-korolivskim-agrarnim-universitetom-sered-krashhix-vitchiznyanix-kejsiv/)

Офіційний сайт RAU: https://www.rau.ac.uk/.