Кластерний розвиток галузі тваринництва у Сумській області. (Створення Асоціації тваринників та птахівників Сумської області)

У Сумському національному аграрному університеті відбулося засідання, присвячене розвитку галузі тваринництва в Сумській області.

З вітального слова нараду розпочали ректор СНАУ Володимир Ладика та Голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, відмітивши важливість підтримки аграрної сфери.

Вперше про слово кластер на Сумщині заговорили ще у 2016 році, але суспільство лише поглузувало з цього з питання, не побачивши перспектив. Досвід співпраці на довірі, є ефективним напрямом розвитку, який може давати гідні результати,  так співпраця з багатьох галузевих питань між Сумською обласною державною адміністрацією та Сумським національним аграрним університетом, є цьому гарним прикладом. Задача кластеру об’єднати відповідні підприємства для створення продукту в світових масштабах, а на території Сумської області свого регіонального продукту, який буде конкурентоспроможним на своєму регіональному ринку.

Кожен спікер наради при виступі зазначив свої основні аспекти необхідності створення Асоціації тваринників та птахівників, розробці відповідного статуту та реєстрації його в установленому законом порядку.

Про регіональну підтримку у галузі тваринництва Сумщини проговорив Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак. Вказавши, що співпраця має завжди відбуватися у форматі влада+бізнес+науково-освітні заклади. Лише об’єднавши зусилля можна досягти бажаного. Коли місцевий продукт споживає місцевий споживач і при цьому зростає попит на продукт, це говорить про розвиток галузі в регіоні, залучення нових коштів до бюджету та збільшення робочих місць. Тому основною метою є створення унікального регіонального продукту.

Зі слів: «Я люблю корів», почав свій виступ Генеральний директор ТОВ «Молоко Вітчизни» Федір Рошка та розповів, що вже 16 років працює на фермі і знає, як важлива підтримка для бізнесу. Наголосив на тому, що раніше було бажання, але не було коштів, зараз краще, бо є і фінансування в галузь.

Власник приватної сироварні O’BEREG Володимир Опришко зазначив, що вивільнення ринку молочної продукції від імпортної і насичення регіональною продукцією одна з основних зараз цілей для подальшого розвитку Сумського регіону.

Ректор СНАУ Володимир Ладика вніс пропозицію започаткування стипендії імені М.Х. Савченко для молодих спеціалістів у галузі тваринництва до 35 років. Кращі спеціалісти, які навчаючись вже працюють і розвивають галузь мають щомісячно отримувати винагороду у вигляді стипендії, починаючи з 2022 року.

Підводячи підсумки наради після обговорення учасниками було проведено голосування двох важливих резолюцій: створення Асоціації тваринників та птахівників Сумської області та звернення до Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної ради щодо започаткування щомісячної стипендії ім. М.Х. Савченко для молодих спеціалістів.  Рішення голосувати «за» прийнято одноголосно.