Університетську книгу авторства науковців СНАУ Юліана ЗЛОБІНА, Вікторії СКЛЯР та Ганни КЛИМЕНКО «Біологія та екологія фітопопуляцій» відзначили дипломом 2 ступеня на конкурсі «Краще видання 2023».

Традиційно ГО «Національна академія наук вищої освіти України» проводить конкурс на краще видання. У 2023 році було представлено понад 175 робіт у різних номінаціях. Члени громадської організації на офіційному сайті (див. за лінком http://nanvou.org.ua/news/rezultati-provedenna-soricnogo-konkursu-na-krase-vidanna-2023-roku/?fbclid=IwAR0JAatqPkPFquT6BjcNn3_7XNLMiF1J7SGrkMSrtiXnQ_kUNlIppSQWBeU ) коментують, що кожна праця вирізняється своєю креативністю, оригінальністю, новизною, цілеспрямованістю, що неодмінно допоможе українцям втримати освітній та допомогти на військовому фронтах.

У номінації «Монографії» друге місце вибороли Юліан ЗЛОБІН, Вікторія СКЛЯР та Ганна КЛИМЕНКО зі своєю університетською книгою «Біологія та екологія фітопопуляцій», у якій розкрили основні проблеми біології і екології фітопопуляцій з використанням численних літературних джерел і матеріалів, отриманих авторами та представниками сумської наукової школи популяційної екології рослин за результатами багаторічних польових досліджень.

Основною родзинкою монографії, що вирізняла її серед інших представлених, став глибокий аналіз усіх аспектів існування фітопопуляцій, а також ґрунтовне пояснення методичних прийомів збору та обробки матеріалу для отримання інформативних матеріалів.

Університетська книга «Біологія та екологія фітопопуляцій» буде використовуватися здобувачами освіти біологічних, екологічних, агрономічних і лісогосподарських спеціальностях, які опановують дисципліни, пов’язані з проблемами з’ясування особливостей та закономірностей функціонування фітопопуляцій.

Автори монографії – провідні науковці України. Юліан ЗЛОБІН став одним із засновників Сумського національного аграрного університету, доклав величезних зусиль до становлення нашого закладу освіти і його еволюції від Сумської філії Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва до окремої сучасної кузні кадрів для аграрної сфери Батьківщини. Юліан Андрійович є доктором біологічних наук, заслуженим діячем науки і техніки України. Вікторія СКЛЯР – доктор біологічних наук, професор кафедри екології та ботаніки факультету агротехнологій та природокористування Сумського НАУ. Ганна КЛИМЕНКО – кандидат біологічних наук, доцент кафедри агротехнологій та природокористування.

Примітка редактора:

Громадська організація «Національна академія наук вищої освіти України» об’єднує вчених закладів вищої освіти, науково-дослідних та інших установ для сприяння проведення наукових досліджень у галузі соціально-гуманітарних, суспільних, природничих і технічних наук, а також бере участь у зміцненні взаємодії науки з освітнім процесом. Основними напрямками своєї роботи члени ГО вважають участь у формуванні наукової політики, координацію наукових досліджень, надання консультацій молодим ученим, активізацію міжнародного співробітництва.