«Основні аспекти та підходи у вирощуванні картоплі» – тема науково-практичного семінару з розвитку картоплярства, який провели для студентів різних курсів факультету агротехнологій та природокористування 22 вересня 2023 року.

Розпочався захід із вітальної промови директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександра МАСЛАКА. Представник влади наголосив на головних аспектах розвитку картоплярства в регіоні, окреслив основні проблеми у вирощування, оцінив поточну ситуацію:

«Картоплярство на Сумщині є знаковим. На жаль, земельні площі для вирощування картоплі в нашому регіоні зменшуються, основні з них знаходяться в приватних домогосподарствах. Здебільшого для забезпечення власних потреб і реалізації. Проте кількість землі, зайнятої під картоплярство, більша за площу вирощування вівса, жита, ячменю, гороху.»

Від адміністрації Сумського національного аграрного університету присутнім на науково-практичному семінарі був Юрій ДАНЬКО, проректор з наукової та міжнародної діяльності, який розповів про досвід вирощування картоплі в нашому закладі вищої освіти:

«У нашому університеті це традиційна і базова сільськогосподарська культура. СНАУ – єдиний заклад вищої освіти України, який займається селекцією картоплі. У жодній іншій установі не проводять такі дослідження. Більш того, після початку повномасштабного вторгнення наш університет став єдиним державним закладом на Лівобережжі, який займається насінництвом і селекцією картоплі.»

Декан факультету агротехнологій та природокористування Ольга БАКУМЕНКО озвучила присутнім план лекцій у рамках науково-практичного семінару. На порядку денному наступні питання:

  1. Огляд сортів селекції СНАУ та нових сортів картоплі перспективних до вирощування в Північно-східному регіоні України.
  2. Демонстрація результатів селекційної роботи, досліджень з технології вирощування картоплі.
  3. Реалізація насіннєвого матеріалу.

Під час проведення лекцій студенти мали змогу власними очима побачити зразки картоплі різних видів: «Княгиня», «Пікассо», «Немо», тощо. Оцінювали й порівнювали їх за декількома критеріями: група стиглості, товарність, кількість бульб у кущі, урожайність.

Молодь отримала відповіді на свої питання стосовно картоплярства, подискутувала з викладачами й аспірантами, які демонстрували їм сорти й розповідали про нові технології у картоплярстві й аспекти роботи з ними.

– А чому цей сорт називається «Немо»? – запитав один зі студентів.

– Ця картопля просто з мультика при рибку! – відповів Владислав КОВАЛЕНКО, сміючись. – А якщо серйозно, то ми довго виводили цей сорт, довго були в пошуку. Звідси й згадалася назва «У пошуку Немо». Оскільки назва сорту зазвичай складається з 1-2 слів, залишили просто «Немо».

Цей діалог – яскравий доказ того, що науково-практичний семінар пройшов у дружній невимушеній атмосфері. Упевнені, саме такі заходи розпалюють інтерес студентів до наукової роботи, мотивують ставати учасниками різноманітних форумів і зібрань.