Протягом тижня представники Сумського НАУ мали можливість обговорити робочі питання та визначити шляхи подальшої співпраці з колегами з Китаю.

Для проведення робочого візиту від Сумського національного аграрного університету до Китаю було делеговано завідувача навчального відділу Наталію КОЛОДНЕНКО. Загалом з нашої області міжнародну поїздку здійснювало 2 представника.

У ході робочого візиту Наталія КОЛОДНЕНКО відвідала Хубейський інженерно-технологічний інститут, який функціонує за принципом українських коледжів. Представниця СНАУ каже, що адміністрація закладу зацікавилася нашими інженерними спеціальностями і має в планах агітувати своїх випускників для подальшого навчання на бакалавраті в Сумському НАУ. На даному етапі співпраці Хубейський інститут уже обирає 2 спеціальності для продовження здобуття освіти своїх студентів.

Згодом ознайомилися з функціонуванням Хубейського університету науки і технологій. Там здобувають переважно бакалаврський рівень освіти понад 20 тисяч студентів. Університет спеціалізується на педагогічному та медичному напрямках, проте почав впроваджувати й аграрні спеціальності. Міжнародні партнери пропонують проводити спільні з нашими професорами наукові дослідження й публікувати їх у базі Scopus. У Хубейському університеті науки і технологій наголошують, крім того, на тому, що потребують досвідчених спеціалістів, тому пропонують перспективу працевлаштування аспірантам СНАУ, які вже захистилися.

Провели робочий круглий стіл і в місті Денфен, у Коледжі Ушу, де навчається понад 35 тисяч студентів за 17 спеціальностями. Заклад освіти складається з 2 кампусів, що територіально розташовані в різних районах. Партнери зацікавлені в обміні студентами та викладачами, особливу увагу звертають на спеціальності “Менеджмент” і “Маркетинг”, які успішно реалізовуються в Сумському НАУ.

Ще одним майданчиком для робочих перемовин стало українське посольство. Тут порушили питання поточного стану української вищої освіти, шляхів її покращення та співпраці з китайськими закладами.

Примітка редактора:

Сумський національний аграрний університет уже не перший рік активно співпрацює із закладами вищої освіти в Китайській Народній Республіці. Серед наших партнерів Сіанський технологічний університет, Університет Хечжоу, Університету землеробства та лісового господарства та ще 6 інших. Наразі в Сумському національному аграрному університеті навчається 349 китайських студентів. Взаємна зацікавленість у співпраці відобразилася й у відкритті Сумської міжнародної школи Хінанського інституту науки та технологій (чит. за лінком: https://snau.edu.ua/ceremoniya-oficijnogo-vidkrittya-sumsko%d1%97-mizhnarodno%d1%97-shkoli-xinanskogo-institutu-nauki-ta-texnologij/)