Шляхи щодо протидії інформаційній пропаганді обговорили у СНАУ

На виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/2021 сьогодні у СНАУ була проведена онлайн-лекція із медіаграмотності з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистського впливу. Лекція проведена офісом промоції Сумського НАУ. До онлайн-зустрічі приєдналося 100 студентів та викладачів.

Наголошено, що причини проведення інформаційної війни можуть бути різними, зокрема, територіальні зазіхання. Масована, цілеспрямована пропагандистко-підривна інформація, врешті решт провокує місцеві референдуми, що відокремлює частину території від своєї країни, а далі поглинає території інформаційною країною-агресором.

Перекручування, підміна змісту інформації, трактування подій і фактів на певну користь стає основою страшної, руйнівної зброї, спрямованої на маніпулювання свідомістю як населення окремої країни, так і взагалі світової спільноти. Широкомасштабне проведення таких дій на державному рівні дозволяє стверджувати, що інформаційна війна стала невід’ємною складовою гібридної війни. Аналізуючи останні події, котрі відбуваються в Україні, вітчизняні аналітики схожі у думці у тому, що інформаційна війна заполонила медіа-простір. Варто пам`ятати, що потенційною зброєю є саме інформація.

Ось декілька дієвиї рекомендацій щодо того як не потрапити у пропагандистське інформаційне поле, а саме:
– довіряти незалежним ЗМІ;
– здійснювати постійний моніторинг інформаційного простору, особливо – російськомовних ЗМІ;
– виявляти фейки та оприлюднювати спростування необ’єктивної інформації;
– впроваджувати проекти з громадянської освіти, які б розвивали критичне сприйняття громадськості щодо зовнішньої дезінформації та сприяли виробленню альтернативної, не ангажованої візії політичних подій в Україні;
– популяризувати український інтелектуальний продукт – кіно, літературу, живопис тощо, стимулюючи появу об’єднавчого інтересу громадян до здобутків національної культури та формування культуроцентричного, а не політизованого громадянського суспільства.

Такі інформаційні зустрічі допомагають убезпечити себе від впливу фейкових ЗМІ та навчитися орієнтуватися у медіапросторі. СНАУ закликає кожного перевіряти інформацію, свідомо обирати достовірні джерела та не панікувати.