Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій спільно з Мережею Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) організували марафон до Міжнародного дня інтелектуальної власності. Захід відбувся 27-28 квітня в офлайн-режимі в місті Київ. У марафоні, який отримав назву “IP&I: як комерціалізувати інтелектуальну власність”, в якості спікера взяв участь проректор з наукової та міжнародної діяльності Сумського національного аграрного університету Юрій ДАНЬКО.

Мережа Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) – міжнародний проєктВсесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). Наразі він діє в більше ніж 80 країнах світу. В Україні проєкт почав реалізовуватися з 2018 року. Мета роботи Центрів: підтримка патентів, наукових ідей, допомога в оформленні відповідних охоронних документів, консультації шляхів комерціалізації інтелектуальної власності.

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій – українська філія міжнародного проєктуВсесвітньої організації інтелектуальної власності. IP офіс став концептуально новим підходом до послуг у сфері інтелектуальної власності, екосистемою захисту інновацій для креативного кластеру, який своєю чергою стане інвестиційним магнітом.

Простір для проведення марафону надав iHUB, колектив якого за майже 10 років самостійно та спільно з Урядами різних країн реалізував низку програм з підтримки та розвитку Українських стартапів, наданню їм кращої технічної та експертної підтримки. Крім того, iHUB є Центром технічної та професійної освіти та навчання UNESCO-UNEVOC.

Марафон складався з 16 годин виступів, панельних дискусій та колективних обговорень. Поділилися знаннями 26 спікерів та 6 фасилітаторів для роботи в групах, серед яких представники Міністерства економіки України, Міністерства оборони України, Міністерства освіти і науки України, інноваційної екосистеми та Ukrainian Startup Fund, провідних університетів та наукових установ. Захід об’єднав більше 100 учасників з усіх куточків України.

Юрій ДАНЬКО презентував у рамках марафону “IP&I: як комерціалізувати інтелектуальну власність” успішні кейси з трансферу технологій в СНАУ.