Сумський національний аграрний університет мав честь приймати у своїх стінах викладача Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras Вітаутаса ГУСТАЙТІСА задля того, щоб почати співпрацю з Балтійським кінологічним центром.

Зустріч складалася з декількох частин: презентації Балтійського кінологічного центру, обговорення напрямків співпраці з Сумським НАУ, підписання меморандуму про співпрацю Сумського НАУ з Балтійським кінологічним центром, відвідування Кінологічного центру ГУНП.

Вітаутас ГУСТАЙТІС у ході офіційної частини розповів представникам адміністрації університету та біолого-технологічного факультету про роботу Балтійського кінологічного центру (Литва). Крім того, акцентував увагу на перевагах й актуальності створення готелів для тварин. Приміром, у Литві мережа, на прикладі якої побудував свою доповідь гість, наявна в трьох містах: Клайпеді, Алітусі, Каунасі. У готелях можна скористатися послугами грумінгу, дресирування, дистанційного нагляду, перевезення тварин.

Вітаутас ГУСТАЙТІС розповідає про свою любов до тварин й професійну діяльність:

“Усе моє життя, моєї сім’ї пов’язане з тваринами. Я викладаю в школі Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, де, крім інших спеціальностей, є й кафедри, що працюють з кіньми та собаками. Студенти використовують готелі для тварин як бази відпрацювання теоретичних знань. У нас молодь може і навчатися, і безпосередньо працювати з тваринами.”

Гість зазначає, що як мережа готелів, так і школа Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras завжди слідкують за актуальною інформацією та нововведеннями в галузі кінології у світі та Європі, як то кажуть, тримають руку на пульсі.

Проректор з наукової-педагогічної та навчальної роботи Ігор КОВАЛЕНКО, який став делегатом від адміністрації Сумського національного аграрного університету, та Вітаутас ГУСТАЙТІС, делегат від Балтійського кінологічного центру, підписали Меморандум про співпрацю щодо надання науково-методичної допомоги в навчальному процесі підготовки магістрів та проведення спільної науково-дослідної діяльності за програмою “Кінологія”.

Головна ціль подальшої співпраці – підвищення рівня підготовки спеціалістів-кінологів та покращення матеріально-технологічної бази нашого закладу вищої освіти.

Після офіційної частини Вітаутас ГУСТАЙТІС провів ознайомчу лекцію та студентів біолого-технологічного факультету. Юлія ПАВЛЕНКО, завідувач кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва та кінології, із захватом коментує свої враження та зазначає відмінності в контингенті присутніх студентів:

“В аудиторії зараз можемо зустріти й студентів-магістрів, які вже безпосередньо пов’язані зі сферою кінології.  А ще студентів-першокурсників. Для нашого гостя присутність таких молодих спеціалістів стала здивуванням, проте не для нас. Абітурієнти, які в майбутньому хочуть працювати кінологами, вступають до нас ще на бакалаврат, адже СНАУ є передовим українським закладом вищої освіти за показниками якості надання освіти в даній галузі.”

Після гостя чекала захоплююча екскурсія містом та відвідування Кінологічного центру ГУНП, на базі якого нерідко відпрацьовують практику наші студенти-кінологи.

Про діяльність біолого-технологічного факультету: https://btf.snau.edu.ua/

Офіційна сторінка Балтійського кінологічного центру: https://pethotel.lt/