Сумський національний аграрний університет активно співпрацює із закордонними університетами за програмою ERASMUS+. Студенти вже мали змогу побувати в багатьох країнах Європейського Союзу: Туреччині, Грузії, Литві, тощо.

Нещодавно Ярослава ЖЕВНЯК, студентка 2 курсу факультету будівництва та транспорту, та Дар’я КРАВЧЕНКО, студентка магістерського рівня освіти юридичного факультету,  відвідали в рамках цієї молодіжної програми Литву, місто Вільнюс. Двотижневе стажування за темою “Адаптація та інтеграція іноземних студентів” (“INTERADIS”) проходило на базі університету Миколаса Ромеріса. У програмі взяли участь 16 студентів з 8 університетів, що знаходяться в різних куточках України.

Університет Миколаса Ромеріса (MRU) має значний досвід навчання іноземних студентів.

“Коли ми прийшли на першу зустріч з офісом роботи з іноземними студентами, виявилося, що цього року більше 200 осіб вступили до MRU за програмою ERASMUS+, щоб навчатися за напрямками, які вивчали в рідних університетах, протягом півріччя. Ознайомчі лекції для них ми й мали можливість відвідувати протягом стажування за програмою INTERADIS.” – коментує Ярослава ЖЕВНЯК.

Крім надання інформації про структуру університету, факультети, оцінювання, організацію навчання, іноземним студентам проводять лекції про ментальне здоров’я, психологічний стан. На питання “Що необхідно перейняти СНАУ з досвіду університету Миколаса Ромеріса?” Дар’я КРАВЧЕНКО відповідає:

“Цікавою була зустріч з психологом, яка розповідала про шляхи подолання стресу, побудову кар’єри і методи ефективного навчання. Думаю, такою інформацією варто ділитися й з українськими студентами, адже піклування про ментальне здоров’я на часі, особливо під час повномасштабного вторгнення.”

Не лекціями єдиними! Українська молодь була запрошена на святкування 1 вересня – Дня знань. Згодом разом з іноземними студентами відвідали Тракай – стародавнє місто озер і середньовічних замків.

“”Вишенькою на тортику” стало запрошення до Сейму Литовської Республіки. Мені, як майбутньому спеціалісту в галузі права, було надзвичайно цікаво побачити місце, де формується політика Литви. До речі, MRU – передовий університет Європи саме за правовим напрямком. Тому під час стажування я мала змогу поспілкуватися з майбутніми колегами й знайти однодумців, з якими, упевнена, підтримуватиму зв’язок після програми.” – розповідає Дар’я КРАВЧЕНКО.

Із захопленням студентки діляться враженнями про своє щоденне дозвілля після лекцій. Ходили до музеїв, відвідали фестиваль «Дні столиці», насолоджувалися красою старої частини Вільнюсу. Усім, кому пощастить відвідати столицю Литви, дівчата радять обов’язково зайти до музею MO й спробувати на смак морозиво з пармезаном.

Останній день програми передбачав обмін думками і враженнями. Попередньо учасників з України поділили на 4 групи, кожна з яких повинна була звітувати. Ярослава ЖЕВНЯК у рамках презентації  своєї команди позитивно відізвалася про ігри, які проводять у MRU задля зближення й знайомства іноземних студентів:

«У СНАУ ми також проводимо зустрічі-знайомства для першокурсників. Проте різницю я помітила у форматі, адже в MRU, приміром, обирають незвичайні питання для спіддейтінгу. Наприклад, хто з присутніх розмовляє двома і більше іноземними мовами. Отже, одногрупники дізнаються один про одного не лише базові факти.”

Дар’я КРАВЧЕНКО зі своєю групою зробила акцент на спільних та відмінних рисах рідних університетів та MRU, презентувала факти щодо стажування та внесла пропозиції щодо майбутнього покращення та розвитку подібних обмінів.

Для обох студенток ця поїздка стала першим досвідом участі в ERASMUS+, проте, упевнені, не останнім, адже такі стажування надають неймовірну кількість знань, які згодом можна реалізувати в рідному університеті, покращуючи рівень вищої освіти.