Створення Енерго-Інноваційного хабу – СНАУ підписав Меморандум про взаєморозуміння

5 закладів вищої освіти України, серед яких і Сумський національний аграрний університет, отримали підтримку закордонних партнерів для створення Енерго-Інноваційного хабу. 25 квітня сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Документ – трьохстороння угода між німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГсбХ, Сумським національним аграрним університетом та громадською організацією “Школа енергоефективності”. Меморандум має на меті реалізацію спільної програмної діяльності в Україні у сфері навчання з енергоефективності, упровадження навчальних курсів і матеріалів для отримання компетенцій у сфері енергоефективності, розбудови спроможності Енерго-Інноваційних Хабів. Захід є частиною проєкту міжнародної технічної допомоги «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO).

Сумський національний аграрний університет став партнером-виконавцем даного проєкту, вигравши грант на створення Енерго-Інноваційного хабу. Виконувач обовʼязки ректора Сумського НАУ Володимир ЛАДИКА після підписання Меморандуму зазначив, що даний проєкт є гарним фундаментом для проведення енергоефективних досліджень та подякував сторонам-підписантам за можливість долучитися. Для закладу освіти цей крок є важливим і актуальним, адже університет уже протягом 8 років використовує альтернативні джерела енергії та сучасні технології для опалення приміщень. 

Присутніми на заході, крім адміністрації університету, були й співробітники факультету будівництва та транспорту, які доклали сил до отримання гранту й будуть безпосередніми учасниками його реалізації. Серед ним, приміром, ініціатори заповнення заявки на отримання гранту старший викладач кафедри будівництва та експлуатації будівель, доріг та транспортних споруд факультету будівництва та транспорту Сумського національного аграрного університету Олександр НОВИЦЬКИЙ та старший викладач кафедри енергетики та електротехнічних систем Олександр САВОЙСЬКИЙ. Помічниками у виконанні умов Меморандуму стануть ще й завідувач кафедри архітектури та інженерних вишукувань Дмитро БОРОДАЙ та доцент кафедри будівництва та експлуатації будівель, доріг та транспортних споруд Віталій СІРОБАБА.

Декан факультету будівництва та транспорту Олександр СОЛАРЬОВ стверджує, що Енерго-інноваційний хаб – не лише проєкт з отримання знань у сфері енергоефективності, а й унікальна можливість поліпшити якість надання освітніх послуг за спеціальностями 191 “Архітектура та містобудування”, 192 “Будівництво та цивільна інженерія” та 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”. 

Більше про проєкт створення Енерго-Інноваційний хабів: https://snau.edu.ua/snau-otrimav-pidtrimku-dlya-stvorennya-energo-innovacijnogo-xabu/

Сайт факультету будівництва та транспорту: https://bud.snau.edu.ua