Дуальна форма здобуття освіти – спосіб навчання, що включає в себе теоретичну підготовку студентів у закладах вищої освіти та практичне відпрацювання на підприємствах. Сумський національний аграрний університет активно й досить успішно впроваджує в роботу дуальну освіту, яка вже відчувається в контексті якості подальшої роботи наших випускників. Зокрема, студенти СНАУ традиційно стають учасниками Open Agro University, що дає можливість отримати знання від найкращих теоретиків і  пройти практику на передових аграрних та харчових підприємствах (читайте більше за лінком: https://snau.edu.ua/studenti-snau-uchasniki-proyektu-open-agro-university/) .

Нещодавно Сумський НАУ взяв участь у міжнародному форумі «Публічний діалог бізнесу та закладів освіти». Захід відбувся 28 квітня 2023 року в онлайн-форматі. Головна мета проведення – обговорення практичних кейсів впровадження дуальної форми здобуття освіти в Україні та популяризація кращих практик.

Проректор з наукової та міжнародної діяльності СНАУ Юрій ДАНЬКО спільно з провідним фахівцем з організаційно-навчальної роботи Центру підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення керівних працівників і спеціалістів СНАУ Ганною ГЛУХОДІД у рамках марафону представили доповідь «Особливості реалізації дуальної форми навчання аграрними ЗВО: кейс Сумського НАУ».

Захід відбувся у межах реалізації проєкту з впровадження дуальної освіти в Україні, за підтримки проєкту USAID «Економічна підтримка України», Української асоціації маркетингу, ДУ «Науково-методичний центр ВФПО», Федерації роботодавців України.

Форум об’єднав близько 150 представників освіти та бізнесу з різноманітних куточків світу: України, Латвії, Німеччини, Молдови, Казахстану. Таким чином, учасники заходу могли перейняти досвід не тільки вітчизняних ЗВО, а й закордонних. Особливо вагомими були доповіді представників Німеччини, адже саме ця країна вважається «Батьківщиною» дуальної освіти. Ще в 20 столітті там запровадили систему навчання в пропорції «30% – теорії, 70% – практики».

Дякуємо модераторам та учасникам форуму за професійну дискусію, змістовні виступи та високий рівень організації, зокрема трансляцію на українській та англійській мовах.

Детальніше про новини дуальної освіти у Сумському НАУ читайте за посиланням: https://dual.snau.edu.ua/.