«SWAY» презентував українську культуру в Кракові (Польща)

Минулого тижня зразковий ансамбль сучасного бального танцю «SWAY» Сумського національного аграрного університету на запрошення Регіонального центру культури Кракова (Польща) провів концерт, метою якого була презентація української культури для польських школярів. «Це чудово, що ми можемо показати польським дітлахам, що українська культура – це не лише гопак», – коментує хореограф-постановник колективу Ксенія Блюмська-Данько.

68 учасників колективу з радістю прийняли запрошення і вирушили до Кракова. Попри те, що прибули до міста вони о 6-й ранку 16 грудня, вже об 11-й були в повній готовності до виступу і вийшли на сцену. Протягом години учасники ансамблю демонстрували маленьким глядачам свої кращі номери, яких в загальній сукупності було аж 15. Тож концерт вийшов неймовірно запальним та яскравим.

Вдячні за таку феєрію танцю, музики й краси, організатори запросили «SWAY» на екскурсії Краковом, який у передріздвяний час виглядає просто казково. Члени колективу змогли відвідати історичні пам’ятки, такі як підземний Музей Кракова під Ринковою площею, Соляні копальні у Бохні, санктуарії Божого милосердя та Івана Пала ІІ, тощо. Був передбачений час і для розваг, тож сумські танцівники змогли відпочити у краківському аквапарку та відвідати зоопарк.

Три дні перебування в Польщі минули дуже швидко та яскраво, залишивши по собі море приємних згадок та щирих емоцій. Сподіваємось, що польська малеча теж буде згадувати приїзд «SWAY» з теплотою, а можливо захоче дослідити українську культуру та мистецтво більш детальним. Тож сподіваємось, що цей візит стане початком довгої та плідної співпраці України й Польщі не лише в науковому чи політичному, а й у культурному контексті.