У Сумському національному аграрному університеті провели семінар за програмою «Запобігання і протидія проявам корупції в органах державної влади та місцевого самоврядування».

Правовий порядок у державі є фундаментальною основою високого рівня освіченості та добробуту громадян. Боротьба з корупцією – беззаперечне завдання кожної розвиненої країни світу, адже нечесність руйнує державу, блокує розвиток інвестиційного та наукового потенціалу країни, малого та середнього бізнесу, послаблює економіку, негативно впливає на функціонування усіх соціальних сфер життя громадян.

Успіхи України в Індексі сприйняття корупції за останні 10 років показали, що позитивні зміни можливі. За цей час Україна відзначилася справді помітним приростом в СРІ (Corruption Perceptions Index), адже показники зросли з 25 балів за 2013 р. до 33 балів за 2022 р. Вітчизняна антикорупційна система показала свою спроможність, і ці успіхи відзначає світова спільнота. Проте на тлі загального рейтингу наші результати все одно демонструють, що необхідно докладати більше зусиль, аби подолати нечесність.

29 вересня на базі Сумського НАУ завершився семінар за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, що називався «Запобігання і протидія проявам корупції в органах державної влади та місцевого самоврядування». Спікером семінару виступила Представник Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини в Сумській області, доцент кафедри правосуддя Сумського НАУ, Заслужений працівник Прокуратури України, адвокат Тетяна МИРОНЕНКО.

Семінар об’єднав 35 колег із різних державних установ Сумської та Одеської областей. Протягом чотирьох днів публічні службовці оновлювали власну систему знань з питань антикорупційного законодавства, розглядати практичні приклади корупційних злочинів, а також ґрунтовно ознайомилися з дієвим інструментом запобігання та протидії нечесності – Інститутом викривачів.

Навчання відбувалося за допомогою застосунку Zoom. Ефективна комунікація була організована за допомогою чату в месенджері, а також електронного листування. Після завершення навчання слухачам, які успішно склали підсумковий контроль, було видано іменні сертифікати про підвищення кваліфікації.