У Сумському НАУ говорили про розвиток агробізнесу

20 червня у стінах Сумського національного аграрного університету проводився семінар «Державна та регіональна підтримка розвитку фермерських господарств та с.г. обслуговуючої кооперації у 2019 р.».

У ньому взяли участь представники міської влади, керівники структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку Білопільської, Лебединської, Краснопільської, Сумської районних державних адміністрацій та представники агробізнесу обговорювали питання державної та регіональної підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації у 2019 році.

Розпочав семінар Петро Турчин, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, який зазначив про пріоритетність розвитку аграрного бізнесу та фінансову підтримку малих господарств на селі. За минулий рік з державного бюджету України на цей напрям було виділено 6 млрд 300 млн гривень, з них використано за цільовим призначенням – 5 млрд 500 млн гривень. Безпосередньо на фінансування сільськогосподарських підприємств Сумської області було виділено 56 млн гривень, і таким чином Сумщина впевнено в п`ятірці областей по фінансуванню агропромислового сектору.

Серед присутніх також була і Ірина Пилипенко, головний спеціаліст відділу економічного аналізу, інвестиційної діяльності та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, що детальніше розповіла присутнім про переваги та напрями сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК).

Виступ Марини Клименко, начальника відділу організації виробництва та маркетингу агропродукції, охорони праці та мобілізації роботи Департаменту АПР Сумської обласної державної адміністрації, був присвячений державний підтримці розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників, а також нагляду за ними. Вона зазначила, що цільовою метою до 2025 року цієї програми є збільшення території плодово-ягідних насаджень до 240 тис. га, а виробництво плодово-ягідних культур до 2,8 млн тон.

Про основні напрями державної підтримки галузі тваринництва доповідали Наталія Кулак, провідний спеціаліст відділу організації виробництва та маркетингу агропродукції, охорони праці та мобілізаційної роботи Департаменту АПР Сумської ОДА та Любов Придатко, начальник відділу економічного аналізу, інвестиційної діяльності та розвитку сільських територій Департаменту АПР Сумської ОДА, які також акцентували увагу присутніх про цільову мету програм та дотаційну політику.

Програма семінару була досить насиченою, і, окрім вищезазначених питань, також обговорювались: правила надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами отриманими суб`єктами малого підприємництва; розвиток сільського зеленого туризму в Сумській області; реалізацію проекту «Аграрні розписки»; сприяння участі в державній підтримці аграріїв банківськими установами області та про можливості рейдерського захоплення земельних ділянок.