Сумський національний аграрний університет отримав від Королівського аграрного університету в користування прилад для оцінки вмісту важких металів XRF Thermo Scientific XL2.

Королівський аграрний університет (Великобританія) та Сумський національний аграрний університет (Україна) виконують спільний проєкт, що має назву «Оцінка земель та екосистем Північного Сходу України, ушкоджених внаслідок російського вторгнення».

Проєкт почався в березні 2023 року та триває досі. Він має на меті розробити рекомендації щодо відбору зразків ґрунту та оцінки завданої шкоди шляхом проведення аналізів ґрунту на вміст важких металів.

Неодноразово науковці двох університетів зустрічалися, щоб обговорити основні аспекти подальшої наукової, освітньої співпраці за даним проєктом. Приміром, у травні цього року Олена МЕЛЬНИК презентувала результати роботи та перспективи подальшої кооперації між університетами у Швейцарії: https://snau.edu.ua/sumskij-nau-prezentuvali-na-lugano-biznes-forum-v-shvejcari%d1%97/ . До реалізації також долучають колег з навчальних закладів ETH Zurich (Цюрих) та BFH (Берн).

Задля досягнення цієї мети в рамках проєкту Королівським аграрним університетом було передано до Сумського НАУ прилад XRF Thermo Scientific XL2. Цей мобільний засіб дозволяє оцінити вміст важких металів як у польових, оскільки він мобільний та працює від акумулятора, так і в лабораторних умовах. Його використання спрямоване на надання точних даних для аналізу ґрунтових проб та визначення наслідків негативного впливу важких металів на сільське господарство України.

Це питання надзвичайно важливе, оскільки наша країна є одним з найбільших експортерів зерна у всьому світі. Забруднення сільськогосподарських культур важкими металами може призвести до глобальної продовольчої кризи. Першим кроком до визначення забрудненості наших ґрунтів став XRF Thermo Scientific XL2.

Висловлюємо щиру вдячність нашим партнерам з Королівського аграрного університету за їхню невтомну допомогу та підтримку! Ми впевнені, що разом зможемо досягти результатів у питанні якомога швидшої ремедіації земель України.

Нагадаємо, нещодавно RAU передав науковцям нашого університету й прилад, який дозволяє визначати вміст сухої речовини та крохмалю в картоплі. Його вже використовують студенти факультету агротехнологій та природокористування для написання магістерських робіт. Більше читайте за лінком: https://snau.edu.ua/rau-peredav-naukovcyam-snau-vazhlivij-dlya-provedennya-doslidzhen-prilad/ .