Традиційно в третю неділю листопада українці відзначають День працівників сільського господарства. Сприйняття цієї галузі й людей, задіяних у ній, кардинально змінилося після початку повномасштабного вторгнення. Поки Збройні Сили України тримали військовий фронт, працівники сільського господарства обороняли гуманітарний.

Відзначення свята щорічно відбувається на базі Сумського національного аграрного університету. Наш заклад освіти є кузнею висококваліфікованих кадрів, які розвивають галузь сільського господарства.

15 листопада у стінах СНАУ відбувся обласний захід за участі представників влади, бізнесу та освіти. Розпочався він вітальним словом директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександра МАСЛАКА, під час якого присутнім презентували основні галузі сільського господарства Сумської області та окреслили їх здобутки:

На Сумщині зареєстровано та здійснюють господарську діяльність 392 підприємства, понад 1 тисячі фермерських господарств та фізичних осіб-підприємців, які забезпечують потреби регіонального споживчого ринку, постачають продукти харчування в інші регіони України та на експорт.

Вітальні листи Міністерства аграрної політики, почесні грамоти та подяки Сумської обласної державної адміністрації – Сумської обласної військової адміністрації вручив передовим працівникам та підприємства в галузі сільського господарства з нагоди свята та за відданість справі та високий професіоналізм перший заступник голови Сумської ОДА – ОВА Тарас САВЧЕНКО:

Щиро вітаємо всіх представників сільського господарства. Сумщина – це аграрно-індустріальний регіон. Обидві складові нашої регіональної економіки дуже важливі. Вдячність тим, хто в цих умовах господарює. Окрема вдячність тим, хто працює на території прикордоння. Дякуємо за результати, за те, що наша область зараз є в трійці за рівнем урожайності в Україні.

Віктор ФЕДОРЧЕНКО, голова Сумської обласної ради, мав нагоду вручити почесні грамоти та подяки Сумської обласної ради. У вітальному слові представник влади поділився своїми думками щодо величезного внеску працівників сільського господарства:

Усе своє життя я прожив у селі, тому бачу вашу самовіддану плідну героїчну працю. Уклоняюся за ваш ентузіазм, силу й волю.

У п’ятницю, 17 листопада, відбувся й університетський захід, під час якого проректор з наукової та міжнародної діяльності Юрій ДАНЬКО відзначив найкращих співробітників і студентів нашого закладу освіти, що задіяні в розбудові й покращенні галузі сільського господарства:

Від імені нашого багатотисячного колективу вітаю всіх нас з професійним святом. Є багато профільних університетів України, які змінюють напрямки роботи й свою структуру. А ми були, є й будемо аграрним. І кожен із співробітників пишається цим словом у назві нашого закладу вищої освіти

Більш того, співробітників Сумського національного аграрного університету відзначив Департамент агропромислового розвитку Сумської ОДА в особі Олександра МАСЛАКА. Почесні грамоти вручили за зразкове виконання виробничих завдань, наполегливу та результативну працю, відповідальне ставлення до роботи та з нагоди Дня сільського господарства.

Щиро вітаємо всіх причетних професійним святом! Нехай усе почате вдається реалізовувати. Нехай Ваша робота приносить користь для суспільства й прибуток. Зичимо, щоб небо над українськими широкополими ланами завжди буде мирним і ясним. Пишаємося й захоплюємося Вашою титанічною працею на благо Батьківщини й суспільства.