У Сумському національному аграрному університеті 25 листопада 2023 року відбулося чергове засідання Вченої ради нашого закладу вищої освіти.

Засідання об’єднало 53 члени Вченої ради, 5 з яких долучилися онлайн.

На порядку денному наступні питання:

1. Про роботу органів студентського самоврядування та створення спільної концепції студентського самоврядування СНАУ та його структурних підрозділів (доповідала: Голова ОСС Діана ДЕРЕВЯНЧЕНКО)
  2. Моніторинговий звіт про стан володіння іноземними мовами в Сумському НАУ та коледжах (доповідала: завідувачка кафедри іноземних мов Тетяна КЛОЧКОВА; співдоповідач: начальник відділу міжнародних зв’язків СНАУ Лариса КАЛАЧЕВСЬКА)
  3. Досвід впровадження дуальної освіти в СНАУ досягнення та виклики (доповідала: директор центру підвищення кваліфікації перепідготовки, удосконалення керівних працівників і спеціалістів Ірина ТОДЕРЮК)
  4. Різне
    • Питання наукової роботи (інформував: проректор з наукової та міжнародної діяльності Юрій ДАНЬКО)

На початку засідання присутні обрали лічильну комісію у складі Наталії КОЛОДНЕНКО, Наталії БОЛГОВОЇ та Олександра СОЛАРЬОВА для проведення голосування за конкурсні справи. Члени Вченої ради одноголосно вирішили присвоїти вчені звання доцента Юлії РУДЕНКО, Світлані КАЛЮЖНІЙ, Юрію МІЩЕНКУ, Вікторії ШУМКОВІЙ.

Крім того, ректор Сумського національного аграрного університету й голова Вченої ради Володимир ЛАДИКА мав приємну місію вручити атестати професора Вікторії МАКАРОВІЙ та Івану КРАВЧЕНКУ, атестати доцентів Ганні БАРСУКОВІЙ, Наталії БОНДАР, Наталії ПЕТРОВІЙ та Сергію ШЕНДРИКУ.

Заслухавши доповідь студентського ректора Діани ДЕРЕВЯНЧЕНКО щодо роботи органів студентського самоврядування, члени Вченої ради спільно розробили план заходів щодо реалізації розвитку студентського самоврядування на 2023-2024 навчальний рік, що включає в себе абсолютно всі галузі й активності, в яких має бути залучена молодь. Приміром, було наголошено на важливості створення умов для вільного розвитку особистості шляхом проведення позанавчальних заходів, на необхідності сприяння поширення волонтерського руху в нашому закладі вищої освіти, тощо.

Щодо доповіді про стан володіння іноземними мовами, присутні вирішили провести скринінгове тестування серед студентів Сумського національного аграрного університету та його відокремлених підрозділів. За результатами моніторингу буде створено перелік заходів задля покращення показників.

Успішне функціонування на базі університету системи дуальної освіти – пріоритет нашого закладу, адже таким чином студенти мають змогу не тільки здобувати теоретичні знання, а й відпрацьовувати їх на практиці. Узявши до відома доповідь директора центру підвищення кваліфікації перепідготовки, удосконалення керівних працівників і спеціалістів Ірини ТОДЕРЮК, присутні з упевненістю погодилися з ініціативою розширення баз підприємств та узгодження й розробки зручного освітнього графіку.

Результати рішень членів Вченої ради було зафіксовано протокольно.