Члени Вченої ради Сумського національного аграрного університету під головуванням ректора Володимира ЛАДИКИ зібралися на чергове засідання 29 січня 2024 року. На порядку денному наступні питання:

1. Про результати та перспективи науково-дослідної роботи в університеті (доповідав: проректор з наукової та міжнародної діяльності Юрій ДАНЬКО)
  2. Про результати роботи в 2023 році та перспективи розвитку факультету агротехнологій та природокористування (доповідала: декан факультету агротехнологій та природокористування Ольга БАКУМЕНКО)
  3. Про результати роботи в 2023 році та перспективи розвитку інженерно-технологічного факультету (доповідав: декан інженерно-технологічного факультету Владислав ЗУБКО)
  4. Про затвердження іменних стипендій за підсумками осіннього семестру 2023-2024 навчального року (доповідав: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Ігор КОВАЛЕНКО)
  5. Різне
    • Питання наукової роботи (доповідав: проректор з наукової та міжнародної діяльності Юрій ДАНЬКО)
    • Про результати роботи фахівця з питань запобігання та виявлення корупції Сумського НАУ (доповідав: фахівець з питань запобігання та виявлення корупції Сумського НАУ Михайло ПИРХА)
    • Про встановлення лімітів стипендіатів (доповідав: проректор з економічної та господарської діяльності Микола КОВАЛЕНКО)

Промовивши вітальне слово, голова Вченої ради, ректор СНАУ вручив відзнаки ректора за особливі досягнення в період воєнного стану в 2023 році наступним співробітникам: Ларисі КАЛАЧЕВСЬКІЙ, Марині САМІЛИК, Інні ХАРЧЕНКО.

У ході своїх доповідей як декан факультету агротехнологій та природокористування Ольга БАКУМЕНКО, так і декан інженерно-технологічного факультету Владислав ЗУБКО розповіли про контингент студентів, наукову роботу, міжнародну та грантову діяльність, відкриття нових аудиторій та лабораторій. Зокрема, відзначили створення програм подвійних дипломів «Стале сільське господарство та продовольча безпека» (спільно з RAU (Британія)) та «Агроінженерія» (спільно з Чеським університетом прикладних наук). Похизувалася Ольга Миколаївна активною участю здобувачів освіти в дуальному навчанні, а Владислав Миколайович – відкриттям нових оснащених лабораторій, як от перша в Україні New Holland Академія. Декан інженерно-технологічного факультету, крім того, представив присутнім результати роботи навчально-практичного центру, що має у своєму складі 5 робітничих професій. У 2024 році планують відкрити ще 3 професії на базі НПЦ ІТФ. Ольга БАКУМЕНКО наголосила на важливості покращення матеріально-технологічної бази, згадала про проблеми відновлення теплиць, які були пошкодженні внаслідок авіаудару. Роботу обох деканів та їх колективів було визнано задовільною.

Юрій ДАНЬКО доповів про позиції СНАУ у всеукраїнських та міжнародних рейтингах, показники наукової роботи, захист прав інтелектуальної власності, патентну роботу, а також про наукові заходи державного рівня, в яких беруть участь співробітники нашого закладу освіти, та про студентську наукову роботу.

Заслухавши всі доповіді, присутні члени Вченої ради винесли відповідні рішення, що були задокументовані.