Делегація СНАУ повернулася з міжнародного проєкту у Туреччині

“Подорож у центр Землі” – саме так називався проєкт організований Hitit Archeology Club – це клуб дослідження археології, що створений на кафедрі однойменного університету у Анкарі.

У проєкті взяли участь понад 20 учасників з 4 країн – команди з України, Румунії, Сербії та Туреччини. Протягом тижня учасники культурного обміну вивчали особливості археологічної спадщини Туреччини, відвідали визначні історичні місця та пам`ятки, налагоджували міжкультурний діалог та комунікацію, дізнавалися про культурні особливості країн-учасників та готували презентації про власні країни. Місією делегації Сумського національного аграрного університету було не лише розповісти про Україну, а й презентувати свій ЗВО та поділитися досвідом участі у подібних міжнародних програмах, тому свій виступ підкріпили презентацією та відеосюжетом про участь у минулорічних проєктах.

Програма проєкту включала у себе екскурсії відомими місцями, такими як Аниткабір – мавзолей, усипальниця засновника та першого президента Турецької республіки Мустафи Кемаля Ататюрка; мечеть Косатепе, що є найбільшою мечеттю Туреччини; вежа Атакуле – 125-метрова теле – і оглядова вежа, яку видно практично з будь-якої точки міста, а з її вершини можна оглянути місто з висоти пташиного польоту; етнографічний музей, що розташований на землях мусульманського цвинтаря на горі Намазга, у музеї можна побачити експонати, що у
повному обсязі характеризують культуру та побут Туреччини – національний одяг, мусульманські килими, різні тканини, народні музичні інструменти, текстильні вироби, фаянс. Також відвідали музей Анатоліанських цивілізацій – один із найбагатших музеїв світу, головний історичний музей Туреччини; музей війни і Незалежності, що демонструє важливі фотографії, документи та меблі часів турецької війни за незалежність; Римські лазні Анкари – зруйновані залишки давнього римського термального комплексу в Анкарі, які були виявлені під час розкопок, проведених у 1937-1944 роках, і згодом були відкриті для публіки як музей під відкритим небом.

Активності, що проводилися для членів експедиціії, спрямовані на турботу про навколишнє середовище, усвідомлення зростання важливості процесів збереження культурної та археологічної спадщини, розвиток навичок командоутворення, покращення знань іноземної мови, сприяння розвитку учасників як громадян на національному та міжнародному рівні.

На церемонії вручення усі учасники отримали сертифікати Youthpass від Erasmus+, що підтверджують офіційне успішне завершення участі у міжнародному проєкті.