Дев’ятого листопада 2023 року у Сумському національному аграрному університеті у рамках співпраці з Національним екологічним центром України (НЕЦУ) проведено круглий стіл «Пошкодження об’єктів ПЗФ та лісів Сумщини внаслідок російської агресії та можливі шляхи відновлення». Захід було організовано з метою аналізу сучасного стану територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) і лісів Сумщини, які зазнали ушкоджень унаслідок воєнних дій, а також визначення можливих шляхів їхнього відновлення.

Модераторами заходи виступили Дмитро ІВАНОВ (від НЕЦУ) та Вікторія СКЛЯР (від СНАУ). Круглий стіл об’єднав представників Національного екологічного центру України, на чолі із Головою Русланом ГАВРИЛЮКОМ, та установ ПЗФ, розташованих у Сумській області (Деснянсько-Старогутського національного природного парку, Гетьманського національного природного парку, природного заповідника «Михайлівська цілина», КЗСОР «РЛП «Сеймський»»), фахівці Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації, ОКАП «СУМИОБЛАГРОЛІС», Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, викладачі кафедри екології та ботаніки, а також здобувачі вищої освіти за спеціальністю «Екологія».

У процесі круглого столу було заслухано доповіді згідно тематики заходу,  колегіально обговорені питання оцінки, аналізу обсягів шкоди, нанесеної війною, можливі варіанти відновлення природних комплексів, підтримання на належному рівні показників відсотку заповідності області тощо. Висновки та пропозиції, сформовані за результатами круглого столу, будуть адресовані органам центральної та місцевої влади, повноваження яких передбачають реалізацію заходів із охорони, управління лісами, територіями ПЗФ.

Офіційна сторінка НЕЦУ: https://necu.org.ua/.