Представники Сумського національного аграрного університету взяли участь у І Міжнародній бізнес-конференції практиків з дичерозведення «Розвиток та популяризація дичерозведення в Україні. Актуальні проблеми та їх вирішення».

Регламент бізнес-конференції передбачав 2 дні насичених зустрічей і обговорень на базі МСК «Сокіл», що розташовується в Рівненській області.

Організаторами зустрічі стали передові приватні підприємства і холдинги: ТОВ «Червус», ТОВ «МСК «Сокіл»», ТОВ «НВП «Укрмисливрибпроект»», Мисливський Холдинг «Фенікс Хантер», Мисливська спільнота України «Много стріч», ТОВ «Пролісок», ТОВ «Козацька». Нагадаємо, з ТОВ «Червус» та ТОВ «Козацька» Сумський національний аграрний університет має тісні партнерські зв’язки. Товариства стають майданчиком для відпрацювання теоретичних знань студентів біолого-технологічного факультету (див. https://snau.edu.ua/praktika-na-fermi-z-rozvedennya-blagorodnix-oleniv/ , https://snau.edu.ua/vizit-studentiv-snau-na-olenyachu-fermu/ ).

Участь у заході взяли представники Комітету з питань економічного розвитку, Міністерства аграрної політики та продовольства, Державного агентства лісових ресурсів, Рівненської ОДА, Сумського національного аграрного університету, найбільш репутаційних світових природозахисних організацій та інші стейкхолдери.

У стінах МСК «Сокіл» зібралося близько 100 учасників. Серед 15 спікерів була й декан біолого-технологічного факультету Вікторія ВЕЧОРКА. Тема доповіді: «Підготовка фахівців з розведення мисливських тварин у Сумському НАУ». Вікторія ВЕЧОРКА презентувала освітню програму «Розведення мисливських тварин», відкриту в цьому році.

Професор акцентувала увагу на перевагах даної освітньої програми і її перспективах:

«Сумський НАУ – єдиний ЗВО в Україні, який готує подібних фахівців. Метою даної освітньої програми є підготовка кадрів для здійснення виробничої діяльності в господарствах з розведення диких тварин з урахуванням сучасних технологій. Обов’язковою умовою набуття професійних компетенцій, на мою думку, є практична підготовка здобувачів в умовах профільних підприємств.»

Найголовнішим результатом конференції, крім, звичайно, великої кількості знань і досвіду, перемовини зі здійснення інвестиційного проєкту з розведення оленя шляхетного та будівництво ранчо (центр розведення) на площі 300 га.

Ігор МАРЧУК, народний депутат України, за ініціативи й підтримки якого було організовано бізнес-конференцію, робить висновок з двох днів співпраці передових підприємств (запозичено із сайту https://www.rada.gov.ua):

«Окремо хочу зазначити надзвичайно теплу, конструктивну, щиру розмову й співпрацю між усіма учасниками конференції. Вперше в мисливській історії сучасної України над майбутніми перспективами біорізноманіття спільно без взаємозвинувачень працювали усі зацікавлені сторони.»

Вікторія ВЕЧОРКА зазначає, що такі конференції можуть стати важливим поштовхом до розширення бази співпраці й підприємств, на яких студенти ОП «Розведення мисливських тварин» зможуть практично відпрацювати знання.