Науковці СНАУ взяли участь у 20-му Міжнародному симпозіумі TRIBO-PPRIME

7-8 жовтня 2021р. на базі наукового центру інституту  Pprime Institute (P’) університету Пуатье, Франція відбувся 20-й Міжнародний симпозіум TRIBO-PPRIME, тема якого була «Високоякісні матеріали для опорних та упорних підшипників».

Університет міста Пуатье є одним із старіших університетів Франції та Європи, який був заснований в 1431 році. Найвідоміші випускники цього університету – Френсіс Бекон, Франсуа Вієт та сам Рене Декарт, координатами якого ми користуємося і в сьогоденні.

Науковий інститут  Pprime Institute (P’) – це сучасний потужний дослідницький центр, Університета Пуатьє,  що спеціалізується в галузі фізики і технічних наук. Центр працює під егідою CNRS (Національного центру наукових досліджень  Франції),  ENSIP (Національна вища школа інженерів Пуатьє) і ISAE-ENSMA (Національна вища школа механіки і авіаційної інженерії).

20-й Міжнародний симпозіум TRIBO-PPRIME дав можливість дослідникам і практикам з промисловості та академічних кіл зібратися і поділитися своїми знаннями про застосування високоефективних матеріалів для підшипників ковзання. На ньому були представлені результати останніх досліджень по цій темі, за для виявлення проблем, з якими стикаються промислові підприємства. Захід було організовано відділом машинобудування і складних систем Інституту Pprime (UPR 3346, CNRS-Université de Poitiers-ISAE-ENSMA). Тематика презентацій охоплювала широкий спектр областей, таких як матеріалознавство, інженерія поверхонь і трибологія. Країни учасники: Франція, Швейцарія, США, Україна, Польща, Німеччина, Італія, Австрія, РФ, Данія, Японія. Під час обговорення було розглянуто ряд важливих питань, які розкривали сутність роботи підшипників, їх динамічну поведінку, нові матеріали і методи для поліпшення їх роботи, результати експериментальних та модельних досліджень.

Від Сумського НАУ було представлено дві доповіді, по результатах спільних досліджень, проведених Лабораторією функціональних покриттів (проф. Тарельника В.Б.), кафедри технічного сервісу СНАУ, Кафедри прикладного матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів і Кафедри комп’ютерної механіки (СумДУ) та Підприємства ТРІЗ ЛТД.

Презентації та доповіді викликали жваву дискусію та інтерес з боку учасників симпозіуму.