У Сумському національному аграрному університеті провели організаційну зустріч з аспірантами 2023 року вступу. Це традиційний захід, який відбувається перед початком навчання для студентів першого року здобуття освіти з метою інформування про особливості навчального процесу. Зазначимо, що під час вступної кампанії 2023 року сім’я Сумського національного аграрного університету поповнився 128 аспірантами.

На початку зустрічі, Юрій ДАНЬКО, проректор з наукової та міжнародної діяльності, привітав присутніх з набуттям статусу «аспірант»:

«Аспірант – це перший науковий ступінь. Це вже не студент, це – науковець. Тому й відповідальність стає більшою: проводити дослідження, виконувати індивідуальний навчальний план і вчасно захистити дисертаційну роботу.»

Крім того, проректор наголосив на термінах акредитації освітніх програм, адже здобувачі ступеня PhD є безпосередніми її учасниками.

Світлана ЯРОЩУК, завідувач відділу аспірантури та докторантури, розповіла про організаційні моменти навчання, обов’язки, що покладаються на здобувачів, вимоги до роботи аспірантів. Наголосила на можливостях офіційної сторінки відділу аспірантури та докторантури СНАУ (https://science.snau.edu.ua/aspirantura/), адже саме там можна знайти будь-яку інформацію, що стосується здобуття освіти. Крім того, обговорила виклики виконання індивідуального навчального графіку та відвідування занять відповідно до розкладу пар. Ознайомила завідувачка студентів і з нормативними документами, що регулюють подальше навчальну й наукову роботу.

Нагадаємо, підготовка здобувачів освіти за напрямком докторів філософії здійснюється за 12 напрямках на 7 факультетах. Термін навчання – 4 роки, 2 з яких приділяють відвідуванню пар для вивчення методології, інші – на спільну роботу з науковим керівником для завершення та захисту дисертаційної роботи. Сумський національний аграрний університет – один з провідних університетів України за рівнем підготовки аспірантів. Майже 100% здобувачів успішно захищають дисертаційні роботи, адже викладачі та адміністрація вимогливо ставиться до навчання та виконання індивідуального навчального плану.

Крім того, Сумський національний аграрний університет вже давно вийшов за рамки України під час підготовки здобувачів знань третього освітньо-наукового рівня. Серед цьогорічних наших аспірантів станом на зараз і 8 громадян Китаю та 6 громадян Африки.

Про минулорічну організаційну зустріч читайте за лінком: https://snau.edu.ua/organizacijna-zustrich-z-aspirantami/ .