Представниця СНАУ – учасниця річної зустрічі Програми USAID АГРО

Досвід роботи з громадами, участь у грантових проєктах, створення консультаційних хабів на базі університетів – питання, які розглянули учасники в рамках річної зустрічі Програми USAID АГРО та партнерських закладів вищої освіти. 

У насиченому дводенному проєкті взяла участь доцент кафедри геодезії та землеустрою Сумського національного аграрного університету Наталія КАПІНОС.

Модераторами виступили керівник напрямку земельної реформи Програми USAID АГРО Сергій КУБАХ та менеджерка з просторового планування та GIS Програми USAID АГРО Катерина РЄЗНІКОВА. До діалогу долучилися й урядовці, парламентарі, представники громадського сектору, серед яких голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр ГАЙДУ, голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена ШУЛЯК та заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис БАШЛИК. 

Партнерські університети представили власні кейси допомоги громадам у впровадженні кращих світових практик управління  земельними ресурсами. 

Освітяни побували у Бучі. Під час окупації території міста російськими військами було пошкоджено 861 приватний будинок, 122 багатоквартирних будинки, 875 господарських будівель. Наразі Бучу відбудовують, учасники мали можливість ознайомитися з проєктами відновлення громади.

У рамках програми відбулась зустріч з ректором Київської школи економіки. Тимофій БРІК поділився своїм досвідом роботи з громадами та участю в грантах.

Наталія КАПІНОС переконана, що почуте та побачене допоможе університетам стати ще ефективнішими консультаційними хабами з просторового планування для громад, щоб прискорити відновлення України. Для Сумського НАУ цей аспект є пріоритетним у роботі. Співпраця з громадами – один із пунктів стратегії розвитку. Неодноразово заклад освіти ставав осередком міжнародних проєктів, націлених на допомогу і підтримку громад здебільшого в агропромисловій сфері. Приміром, восени 2023 року на базі СНАУ реалізували проєкт підготовки експертів з оцінки стану грунтів, пошкоджених унаслідок бойових дій (https://soil-expert.snau.edu.ua). Крім того, нещодавно на базі факультету економіки і менеджменту відкрили Сумську Бізнес-школу, що стала центром навчання і розробки проєктів задля відновлення України  (більше за лінком: https://snau.edu.ua/biznes-shkola-innovacijnij-pidrozdil-sumskogo-nau/ ).