Представники СНАУ взяли участь у підбитті підсумків 2020 року у проєкті «Покращення сталого сільського господарства в Україні»

29 січня відбулося засідання наглядової ради міжнародного проєкту «Покращення сталого сільського господарства в Україні», що реалізується Швейцарського бюро співробітництва в Україні та компанією «Nestle» у співпраці з Бернським університетом прикладних наук. Оскільки Сумський національний аграрний університет є єдиним в Україні академічним партнером проєкту, представники вишу стали безпосередніми учасниками засідання. Зокрема, в нараді взяли участь Лариса Калачевська, Інна Коблянська, Віктор Оничко, Владислав Коваленко, Аліна Бричко, Сергій Башлай, Тетяна Хворост та Ігор Коваленко.

Взяв участь у заході і міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, який високо оцінив досягнення проєкту у 2019-2020 роках. «Цей проєкт має важливе значення для розвитку сільського господарства в Україні, а також в рамках забезпечення продовольчої безпеки, яка наразі є ключовим елементом державної політики багатьох країн. Україна, як основний експортер c/г та харчової продукції, підтримує реалізацію проєктів, які підтримують стале виробництво аграрної продукції та розвивають малих і середніх виробників», – відзначив він.

Під час засідання учасники обговорили перші результати втілення цього масштабного проєкту. Зокрема, було відібрано фермерські господарства, на прикладі яких буде впроваджена експериментальна (бізнес) модель дорадництва. Відібраним ФГ буде надано консультаційний супровід з впровадження кращих технологій вирощування пшениці та гірчиці для подальшого виробництва пшеничного борошна та насіння гірчиці. Їх досвід буде використаний для подальшого аналізу та вдосконалення моделі дорадництва.

Також учасники обговорили наступні кроки по реалізації проєкту та наближення українського агропромислового комплексу та сільського господарства до сталого розвитку.