Делегація Сумського національного аграрного університету стала учасником розширеного засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Засідання відбулося 12 жовтня в місті Київ в офлайн та онлайн форматі. Головна тема обговорення: підтримка в цьому та наступному роках фермерських господарств Сумщини та Чернігівщини, які утримують поголів’я корів та займаються обробітком землі.

Розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України відбувалося під головуванням керівника Офісу Глави Держави Андрія ЄРМАКА за участі Прем’єр-Міністра України Дениса ШМИГАЛЯ.

Делегація Сумського національного аграрного університету в складі ректора Володимира ЛАДИКИ, декана інженерно-технологічного факультету Владислава ЗУБКА, співробітників та студентів цього ж факультету мала змогу заслухати доповіді представників влади та бізнесу.

Про політику Сумщини в галузі сільського господарства, у тому числі тваринництва, розповів присутнім ректор Сумського національного аграрного університету, академік НААН України Володимир ЛАДИКА (з офіційної сторінки Facebook):

«Маючи можливість короткого виступу, відзначив, що в Сумській області сформована політика системної підтримки сільського господарства, у тому числі, галузі тваринництва. Упевнений, що в цьому ми відрізняємся позитивно від багатьох областей, які, не отримавши підтримки в минулому році на поголів’я великої рогатої худоби, у цьому році також її не мають, тому що не було ресурсів. Сумська обласна військова адміністрація та Обласна рада зробила абсолютно правильний крок у 2023 році. 14 млн. грн підтримки – достатньо хороший внесок у стабілізацію сільського господарства.»

Говорили під час розширеного засідання й про можливість компенсації за період, коли діяльність господарство вело, але підтримки не отримувало. Підхопили запит й аграрії Сумщини, доповівши, крім того, і про виклики й проблеми, з якими зараз зіштовхуються власники агробізнесу в нашому регіоні.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола СОЛЬСЬКИЙ повідомив, що підтримка сімейних фермерських господарств формується вже згідно з новим бюджетом і передбачає додаткову фінансову допомогу. Більш того, у ході доповіді наголосив на грантових можливостях для представників агробізнесу.

Делегація СНАУ щиро вдячна за можливість бути присутньою на засіданнях всеукраїнського значення. Для установи важливою складовою освітнього процесу є навчання кваліфікованих спеціалістів, здатних відповідати вимогам бізнесу та ситуації в Україні. Це є причиною високої мотивації до участі в подібних зустрічах.

Офіційна сторінка інженерно-технологічного факультету: https://itf.snau.edu.ua/ .

Більше про розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України: https://www.congress.gov.ua/u-derzhbiudzheti-zaplanovano-pidtrymku-ahrariiv-ta-fermerskykh-hospodarstv-na-deokupovanykh-terytoriiakh/?fbclid=IwAR3jfINWOkNCmmruKNIXSZdK5C8nJyv0tiKk0eJtgUjbBYLBJjXH87tEgcU .