СНАУ в рейтингу National H-index Ranking

Сумський національний аграрний університет покращив результати своєї наукової роботи на 15 місць порівняно з травнем 2023 року за результатами формування рейтингу National H-index Ranking.

National H-index Ranking – міжнародний некомерційний рейтинг, який створено з метою прозорого та уніфікованого ранжування установ, що спеціалізуються на наукових дослідженнях. Ключовим показником при цьому виступає індекс Гірша – відома, популярна та стабільна метрика у сфері наукових досліджень. Над реалізацією проєкту працює група вчених з США, Великої Британії, України, Нідерландів, Туреччини.

Дані для укладення рейтингу збираються з відкритих ресурсів (Google Scholar) та напівзакритих (Scopus та Web of Science). Перерахунок показників відбувається в травні та листопаді, що забезпечує максимальне врахування потреб наукових установ (дані з офіційного сайту рейтингу National H-index Ranking https://ua.h-index.com/uk/about

Загалом заклади ранжувалися за 3 індексами: Scopus, WoS та Google Scholar.

Scopus – інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. За цим показником Сумський НАУ посів 31 місце, що на 3 позиції вище порівняно з травнем 2023 року. Кращий науковець – В`ячеслав ТАРЕЛЬНИК.

Web of Science або WoS – платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів. СНАУ покращив результати і посів 39 місце, що на 4 місця вище за ІІ квартал 2023 року.

Google Scholar – міжнародний рейтинг наукової продуктивності, впливовості та авторитетності наукових організацій. Наш заклад освіти посів 73 місце. Кращим науковцем за цим показником став Юліан ЗЛОБІН.

Крім того, у рамках рейтингу National H-index Ranking виокремлюють ТОП 1000 найкращих науковців. У базі даних Scopus до ранжування ввійшов В`ячеслав ТАРЕЛЬНИК, завідувач кафедри технічного сервісу, доктор технічних наук, професор. До ТОП 1000 українських науковців в базі даних Google Scholar 2023 увійшли три співробітники Сумського національного аграрного університету: Юліан ЗЛОБІН, професор, доктор біологічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, академік Міжнародної Академії проблем людини, Тетяна ФОТІНА, завідувач кафедри ветсанекспертизи, мікробіології, зоогігієни та безпеки і якості продуктів тваринництва СНАУ, доктор ветеринарних наук, професор, Андрій ТОЛБАТОВ, кандидат технічних наук, доцент.

Ректор Сумського національного аграрного університету, академік НААН України Володимир ЛАДИКА результати ранжування в National H-index Ranking коментує на офіційній сторінці у Фейсбук:

“Оновлений національний рейтинг наукових установ. +15 позицій. 89 серед усіх та 40 серед закладів вищої освіти. Стабільно в групі з високим науковим потенціалом.”