СНАУ – єдиний аграрний ЗВО у міжнародному проекті “Інноваційний університет та лідерство”

З 7 по 31 жовтня 2019 року на базі Варшавського університету у Варшаві та Ягелонського університету у Кракові проходив проект “Інноваційний університет та лідерство. V фаза: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету”. Мета проекту передбачала стажування, зокрема курс тренінгів, та індивідуальні консультації з провідними польськими науковцями та експертами в галузі освіти та науки. Зі всієї України для участі в проекті було відібрано 25 учасників з різних закладів вищої освіти України. Сумський національний аграрний університет, єдиний аграрний ЗВО на проекті, представляла доцент кафедри маркетингу та логістики, к.е.н Ксенія Блюмська-Данько.
Проект реалізується у співпраці із Міністерством освіти і науки України, Міністерством науки і вищої освіти Республіки Польща та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань. Співорганізаторами виступили з польського боку – Варшавський університет, Ягелонський університет, Фундація Artes Liberales, з українського – Міжнародний благодійний Фонд “Міжнародний фонд досліджень освітньої політики” та Спілка ректорів вищих навчальних закладів України.
Впродовж перших двох тижнів учасники мали спільні лекції та розглядали питання міждисциплінарності та міжгалузевості у Варшавському та Ягелонському університетах, основні тенденції розвитку європейської освіти й перспективи розвитку освіти в українській системі. “Цього року конкурс на проект налічував 5,5 людей на місце. Міждисциплінарність та інтердисциплінарність це спроба надати науковцям певну “свободу” у реалізації своїх ідей. В Artes Liberales це працює, тож всі ви ( прим.ав. звертається до учасників) тут для того, щоб в результаті стажування впроваджувати зміни у своїх ЗВО на різних рівнях: університетському, регіональному чи національному, адже кожен має велике значення для розвитку української освіти” – зазначив, відкриваючи проект, координатор з української сторони, професор Тарас Фініков.
Другою частиною проекту були передбачені індивідуальні консультації та ознайомлення з роботою лабораторій і наукових парків Ягеллонського університету – центру підтримки проектів (Project Support Centre Jagiellonian University), SOLARIS (National Synchroton Radiation Centre), центру експериментальної терапії (Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics ), центру адміністративної підтримки проектів, центру дидактичної підтримки, центру якості освіти, різних факультетів тощо. Окрім вище зазначених ЗВО, за своїм спрямуванням Ксенія Блюмська-Данько мала змогу дослідити досвід провідних аграрних вишів Кракова та Варшави таких, як Варшавський університет природничих наук (SGGW) та Краківський сільськогосподарський університет ім. Гуго Коллантая (Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie).
«Мій міждисциплінарний мікропроект буде пов’язаний з маркетингом та сільським господарством. Працюючи директором ІП медіацентру СНАУ, я чітко зрозуміла, що набагато легше навчити студента з базовою аграрною освітою готувати якісний піар матеріал, ніж пояснити студенту-журналісту всю специфіку агросфери. Ми маємо прогресивні кафедри, що зможуть об’єднатися та підготувати агромаркетолога та піар-спеціаліста для агробізнесу, що має швидку тенденцію розвитку в Україні. Дослідивши досвід українських ЗВО та провідних польських, є розуміння, що цей напрямок є унікальним, адже жоден з вишів не готує таких спеціалістів.» – говорить учасниця проекту Ксенія Блюмська-Данько.
Презентація мікропроектів відбулася 31 жовтня 2019 р. у Варшавському університеті (факультет «Вільних мистецтв і наук» («Artes Liberales»)) у присутності генерального директора директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олега Шарова та координаторів проекту «Інноваційний університет –і лідерство» з української сторони професора Тараса Фінікова та з польської сторони професора д-р. хаб. декана факультету «Artes Liberales» Варшавського університету Роберта Сухарського.
Проведення підсумкового семінару, на якому учасники Міжнародного українсько-польського проекту представлятимуть результати проектної діяльності, впровадженої в умовах закладів вищої освіти різних регіонів України, заплановано у травні 2020 року у Києві.
Сумський національний аграрний університет висловлює слова щирої подяки організаторам проекту професору Тарасу Фінікову, доктору Роберту Сухарському, доктору Богдану Шляхті, всім тренерам змістовних кейсів, команді академічної спільноти українських вишів фази V за творчу співпрацю, обмін перспективним досвідом, відкритість і дружелюбність. На другу частину стажування, щодо стратегії розвитку університетів, представником від Сумського НАУ є Олег Пасько, завідувач науково-дослідної частини. Тож побажаємо йому успіхів, корисних знань та інноваційних ідей.