З 6 по 10 листопада 2023 року у Сумському національному аграрному університеті відбувся тиждень академічної доброчесності, який складався з низки заходів, що мали на меті популяризацію принципів академічної доброчесності серед здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників.

Згідно із Законом України «Про освіту», академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Протягом тижня кожне заняття у стінах Сумського НАУ розпочиналось з обговорення питань академічної доброчесності, щоб усвідомити важливість етичних принципів в освітньому процесі. Крім того, куратори провели виховні години для студентів, у ході яких висвітлювали питання дотримання Закону, видів порушення, можливого покарання за недотримання.

7 листопада відділ якості освіти, ліцензування та акредитації спільно з представниками студентського комітету партнерства в забезпеченні якості освіти провели круглий стіл «Академічна доброчесність: студентський погляд і очікування». У ході обговорення було розглянуто такі аспекти: важливість дотримання принципів доброчесності в академічному середовищі, формування академічної культури серед студентів, а також роль студентського погляду у вдосконаленні системи якості освіти.

8 листопада студенти та викладачі університету із зацікавленістю заслухали виступ Артема АРТЮХОВА, члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти «Академічна доброчесність для фрешменів та досвідчених». Крім того, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки Людмила ПЕТРОВА представила інформаційну сторінку університету «Академічна доброчесність» (див. за лінком: https://library.snau.edu.ua/akademichna-dobrochesnist/).

9 листопада, у Всесвітній день якості, співробітники відділу якості, ліцензування та акредитації провели вікторину «Академічна доброчесність: виклик для всіх». Змагання відбувалися між студентськими командами всіх факультетів. Вікторина пройшла цікаво, привертаючи увагу учасників та сприяючи підвищенню рівня їх інформованості щодо актуальних питань у цій сфері. Перемогу отримала команда інженерно-технологічного факультету «Троє в каное». Її командир, студент 2м курсу спеціальності «Агроінженерія» Богдан НАТАЛИЧ ділиться враженнями від здобутої першості:

«Вікторина з академічної доброчесності була чудово спланована, мала цікаві і складні питання. Під час заходу панувала конкуренція між командами, щоб показати хто ж більше обізнаний. Усі учасники показали чудовий результат, підтвердили свої знання і дізналися нове. Команда від інженерно-технологічного факультету була єдиною, яка зібралася в неповному складі, її представляли Олександр ТАРАБАН, Олексій САЙКО і Богдан НАТАЛИЧ, тому й назву вигадали іронічну – «троє в каное».»

Упродовж усього тижня тривало анкетування здобувачів вищої освіти щодо дотримання норм та принципів академічної доброчесності, результати якого будуть представлені на Раді із забезпечення якості вищої освіти.

Т.в.о. завідувача відділу якості освіти, ліцензування та акредитації Олена РИБІНА підбиває підсумки проведення заходів:

«Колектив відділу якості освіти, ліцензування та акредитації доклав усіх зусиль для створення цікавого та пізнавального заходу, зокрема розробку освітніх матеріалів, організацію лекцій та дискусій, спрямованих на підвищення рівня свідомості здобувачів щодо етики та чесності в академічному середовищі. Віримо, що наш внесок сприятиме створенню відкритого та чесного середовища для наших студентів.»