Тиждень толерантності у Сумському НАУ

З 15 по 19 листопада у Сумському національному аграрному університеті пройшов тиждень МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ. Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило «Декларацію принципів терпимості».

Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду. У листопаді 2015 року Верховна Рада України прийняла «антидискримінаційну» поправку до Трудового кодексу, чим додатково законодавчо закріпила недопущення дискримінації людей на робочому місці за всіма із цих ознак, вкотре підтвердивши демократичність та толерантність українського суспільства.

Варто пам’ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв. Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих, це невід’ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.

У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні!», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття. Тому, в рамках тижня у стінах СНАУ було проведено ряд заходів для студентів та співробітників.

Тиждень розпочався з онлайн тренінг-лекції «Толерантність у житті студента», на якому учасники поділилися своїми знаннями про толерантність, спробували себе у різних інтерактивних іграх та тематичних вправах, дізналися нове і просто поділилися гарним настроєм!

16 листопада поточного року – відбувся тренінг для іноземних та українських студентів  «Толерантність, як показник вихованості». Цікаві вправи, інтерактивні ігри об’єднали абсолютно всіх, не дивлячись на мовні бар’єри. Студенти розібралися з поняттям толерантності, для чого вона потрібна та хто така толерантна людина. Учасники активно ставили питання, цікавилися культурою, релігією та на власному прикладі розповідали, як толерантність впливає на життя. Підсумком тренінгу став спільний малюнок, на якому кожен залишив часточку себе! Не важливо, хто ти, звідки, якою мовою розмовляєш та якого кольору твоя шкіра – всі ми рівні і по-особливому унікальні! Руйнуй бар’єри – залишайся людиною!

17 листопада у соціальних мережах Фейсбук та Instagram психологічна служба відділу з організації виховної роботи зі студентами провела інтелектуальну вікторину «Що таке толерантність? Що я знаю про толерантність?». Дуже активно студенти та співробітники університету приймали участь. Варто відмітити приємності вікторини – понад 90% тих, хто прийняв участь у вікторині добре володіють інформацією про толерантність.

18 листопада відбувся перегляд відео-роликів у рамках психологічного кіноклубу «Sinema_SNAU», де із задоволенням через онлайн платформу підключились як українські студенти, так і іноземні студенти СНАУ. Під час перегляду відео-роликів студенти мали можливість обговорити проблеми та підкреслити для себе нові знання в даній тематиці.

Святкування Міжнародного Дня толерантності закінчилось 19 листопада тим, що студенти, викладачі та співробітники долучились до благодійної акції «DO_BRO ОБ’ЄДНАЛОСЬ», яку проводила волонтерська служба «Під крилом добра_СНАУ» разом зі студентським активом СНАУ, для дідусів та бабусь з геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці. Волонтери відвідали мешканців геріатричного пансіонату та подарували частинку тепла, вручивши солодощі, чай, фрукти тощо.