Нещодавно студенти біолого-технологічного факультету провели виїзне заняття з дисципліни «Технології виробництва продукції козівництва» на підприємстві «Zinka», що знаходиться на Київщині.

У цьому господарстві станом на зараз налічується 2700 кіз французької селекції. Підприємство регулярно бере участь у виставках козоводів у Франції і вже має добру славу серед партнерів за кордоном.

Завідувач фермою в ході заняття ознайомив студентів з технологією утримання, годівлі, розведення тварин та переробкою молочної продукції, надаючи, крім того, можливість відпрацювати отримані в університеті знання на практиці. Оскільки підприємство «Zinka» спеціалізується ще й на переробці козиного молока, молодь продегустувала продукцію власного виробництва господарства «Zinka»: молоко, кефір, йогурти та різні види сирів.

У це й же день була проведена виїзна ознайомча лекція на «Велесовій фермі», яка розташована в ярі селища Красляни, поруч міста Прилуки та спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби. Це господарство є унікальним у галузі скотарства на теренах України, бо займається виробництвом органічної продукції тваринництва. Студенти були ознайомлені з основними технологічними умовами виробництва та первинної переробки молока. Власник ферми Михайло ТРАВЕЦЬКИЙ розповів, що головним завданням майбутнього розвитку господарства є створення селекційного центру по відродженню зникаючих вітчизняних порід худоби та організація осередку українських порід для подальшого розвитку нашого рідного, українського.

Студенти про участь у виїзному занятті розповідають із захватом.

«Багато дізналися про годівлю. Як складати раціон? Чому одних корів годували сіном, інших силосом? Сподобалася система доїння. Розповідали нам про те, як кіз готують, як дезінфікують вим’я кози, як консервують його після доїння. А ще отримали знання про осіменіння» – такими враженнями від поїздки ділиться Іван КРОКОВНИЙ, студент групи ТВППТ 2201-1.

Його одногрупниця Анастасія ТАРАСЕНКО найбільше відзначила емоції від дегустації:

«Нагодували сиром, йогуртом. Розповідали про процес переробки продукту, шлях сировини від молока до йогурту».

А ось студент групи ТВППТ 2201-1 ст. Владислав МОМОТ мав можливість провести козі ультразвукову діагностику під керівництвом співробітника підприємства «Zinka».

Щиро дякуємо нашим партнерам, підприємствам «Zinka» та «Велесова ферма» за нові знання та досвід для наших студентів, запал у їх очах і додаткову мотивацію навчатися й згодом відпрацьовувати на практиці.

Про господарства, які відвідали студенти, читайте за лінками:

https://zinka.ua/ ,

https://suspilne.media/455250-rozvoziv-moloko-po-bomboshovisah-u-perervah-miz-boami-istoria-fermera-teroboronivca-z-cernigivsini/. 

Про відкритий науково-практичний семінар, що відбувся нещодавно на факультеті агротехнологій та природокористування, читайте за лінком:

https://snau.edu.ua/na-bazi-green-center-sumskogo-nau-proveli-naukovo-praktichnij-seminar-z-rozvitku-kartoplyarstva/