Традиційно Рада ректорів закладів вищої освіти Сумської області перед початком нового навчального року проводить чергове засідання, щоб обговорити нагальні питання роботи.

Нещодавно на базі Сумського національного аграрного університету члени Ради ректорів зібралися, щоб прийняти рішення з наступних питань порядку денного:

1. Про участь студентів, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти в опитуванні в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (доповідала Вікторія ГРОБОВА);
  2. Про залучення студентів, які навчаються за спеціальністю «Психологія» до реалізації заходів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (доповідали Вікторія ГРОБОВА та ректори закладів вищої освіти)
  3. Різне

Вікторія ГРОБОВА, директор Департаменту освіти та науки Сумської ОДА, представила присутнім нового регіонального координатора Всеукраїнської програми ментального здоров’я Жанну СИДОРЕНКО, яка вже є радником голови Сумської ОВА з даної сфери. Крім того, наголосила на тому, що праця буде спільною із ЗВО різних куточків країни, адже програма об’єднала всі університети України. Очолює роботу координаційний центр при Кабінеті Міністрів України.

Вікторія ГРОБОВА зазначила: «Важливо те, що ця програма не є суто програмою ментального здоров’я, як це може виглядати на перший погляд. Це програма, яка зачепа всі сфери людського життя. Особлива увага тут спрямована на систему освіту, адже це ланка першого контакту зі студентами, викладачами, батьками. Зараз кожне з міністерств задіяне в розробці плану роботи та його реалізації.»

За результатами обговорення присутні винесли рішення, що були зафіксовані протокольно.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» була створена цьогоріч за ініціативи першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ. Програма покликана допомогти українцям у боротьбі зі стресом, гнівом, тривогою, викликаними війною, невизначеністю, тощо. Наразі на сайті вже доступна електронна «Аптечка психологічної самодопомоги», що була підготовлена за матеріалами ВООЗ, «Довідника безбар’єрності» та за експертної підтримки Інституту психологічного здоров’я Українського католицького університету. Крім того, розробники додали місця й організації, в які можна звернутися за допомогою офлайн.  Більше про програму можете дізнатися з офіційного сайту: https://www.howareu.com/ .