Як розвивати агропромисловий комплекс Сумщини говорили у СНАУ представники провідних агропідприємств Сумщини

Агропромисловий комплекс в Україні, та й на Сумщині, є однією з найбільших галузей, яка спрямовує до бюджету чи не половину коштів. Утім, навіть така велика та, здавалося б, перспективна галузь має свої складнощі та виклики. Про те, як протистояти їм та як розвивати галузь, що годує країну, говорили у Сумському національному аграрному університеті на нараді «Шляхи розвитку агропромислового комплексу Сумської області та активізація співпраці бізнесу, громади і влади», що відбулася 24 червня.

На зустріч завітали голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко, директора департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак та представники агропідприємств Сумської області.

У ході наради учасники змогли обговорити найважливіші питання, які сьогодні турбують аграріїв, як то кадрове забезпечення, підтримка держави, розвиток соціальної інфраструктури. Своєю чергою, обласні управлінці змогли з перших вуст почути про проблемні місця сектору.  Обмінявшись думками, присутні змогли намітити перспективні напрямки співпраці. Як, наприклад, допомогу у відновленні Сумського обласного онкодиспансеру та забезпечення його необхідним обладнанням. Лідери аграрної спільноти запропонували програму відрахування певної суми коштів з кожного гектару у фонд відновлення онкодиспансеру.

Сумський НАУ вже не вперше стає майданчиком для налагодження діалогу між бізнесом, владою та освітянами. Тільки такий підхід, переконаний ректор університету Володимир Ладика, дозволяє забезпечити синергію у збереженні та  розвитку сільського господарства регіону.