Студенти факультету економіки і менеджменту Сумського національного аграрного університету мали можливість перейняти знання в галузі менеджменту та комунікації в економіці від доцента університету Париж-Сакле (Франція) Elodie Loubaresse.  Лекція відбулася онлайн 6 жовтня.

Онлайн-лекція мала назву «Management and communication in Economics (French experience)» та складалася з декількох частин. Спершу Elodie Loubaresse доповіла про план презентації та мету зустрічі, розповіла більше інформації про себе, свої наукові досягнення та цілі, дисципліни, які викладає в університеті Париж-Сакле.

Наступна частина мала назву «Вступ до менеджменту». Доцент наголосила на основних наукових поняттях, пояснила їх значення і застосування на конкретних прикладах. Крім того, Elodie Loubaresse в ході презентації акцентувала увагу на аспектах викладання дисципліни у Франції. Ця інформація була надзвичайно корисною, адже на зустрічі присутніми були й викладачі факультету економіки і менеджменту Сумського НАУ.

Третя частина доповіді – «Вступ до комунікації&культури». Як комунікація пов’язана з менеджментом? Що таке «Комунікаційна модель Клода Шеннона» та «Модель Норберта Вінера»? Які існують рівні культури?  Відповіді на ці питання отримали студенти від Elodie Loubaresse. Ба більше, ще й разом відпрацювали отриману теорію! Доценти показала схеми, малюнки, продемонструвала конкретні приклади застосування методів і моделей.

Завершували лекцію присутні вільною комунікацією з Elodie Loubaresse. Студенти мали змогу поставити  питання щодо доповіді, професіного життя доцентки, системи освіти у Франції. Тепла атмосфера, значний досвід французької колеги та зацікавленість у матеріалі перетворили шаблонний формат «лекції» на дружню розмову, з якої кожен студент виніс максимум корисної професійної інформації.

Нагадаємо, з університетом Париж-Сакле Сумський національний аграрний університет співпрацює достатньо давно, надаючи студентам та викладачам можливості перейняття міжнародного досвіду. Після початку повномасштабного вторгнення декілька наших співробітників стали гостьовими професорами Париж-Сакле.

Elodie Loubaresse – доцент французького закладу вищої освіти Париж-Сакле. Основні напрямки досліджень: «Міжорганізаційні зв’язки»,  «Кластери», «Міжкластерні зв’язки», «Колективні стратегії».

Про роботу в Париж-Сакле з уст науковця СНАУ: https://snau.edu.ua/snau-za-kordonom-kseniya-blyumska-danko-franciya/ .

Офіційний сайт Париж-Сакле: https://www.universite-paris-saclay.fr/ .