На базі Вільного Університету Брюселя відбулася лекція Альони Клочко на тему злочинів під час війни в Україні.

22 вересня 2023 року професор кафедри міжнародних відносин Альона КЛОЧКО на базі Вільного Університету Брюселя (ULB, Бельгія) провела конференцію на тему: «Злочини під час війни в Україні. Виклики міжнародному правопорядку та віра у правосуддя». Захід був організований на запрошення директора Дослідницького центру кримінального права Вільного університету Брюсселя (ULB),  професора права факультету права та кримінології,  Damien Scalia. Упродовж конференції Альона Клочко поділилася із присутніми інформацією про збитки, які були спричинені ворожими обстрілами приміщенням коледжів Сумського національного аграрного університету .

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року докорінно змінило життя українського народу. Ці зміни торкнулися всіх сфер життєдіяльності суспільства та спричинили непоправні втрати для економіки держави, що супроводжуються забрудненням земель сільськогосподарського призначення, втратою робочих місць через масову вимушену міграцію працездатного населення за межі України або їх переміщенням у більш безпечні регіони держави, залученням до військової служби чоловіків на період дії правового режиму воєнного стану. Наслідком злочинних дій країни-агресора стали цинічні вбивства цивільного населення, насильницькі переміщення дітей, знищення життєво важливої інфраструктури країни, безліч розлучених родин, скалічених людей та знищених природних ресурсів. Безумовно,  вказані діяння підпадають під кваліфікацію міжнародних злочинів, передбачених положеннями чинного міжнародного кримінального права, а  також кримінальним законодавством України. Війна Росії проти України зумовила необхідність розроблення комплексу дієвих заходів для зупинення безпідставної агресії та притягнення винних до міжнародної кримінальної відповідальності. Лекція присвячена оглядовому аналізу поточної стану розслідування міжнародних злочинів та їх документування в Україні в умовах дії правового режиму воєнного стану. Тлумачення змісту окремих кримінально-правових норм чинного КК України з позицій  інформаційної складової загроз національній безпеці та територіальній цілісності держави в умовах інформаційного протистояння та пропагандистських заходів  дозволяє визначити сучасні виклики міжнародному правопорядку та встановити  окремі напрямки розвитку міжнародного кримінального права.

Лекція супроводжувалася активною дискусією та питаннями присутніх. За результатами заходу було також обговорено інші напрямки співпраці між ULB та СНАУ, зокрема щодо спільної науково-дослідної роботи.

Про професійне життя Альони Клочко, її професійну й громадську діяльність на Батьківщині та за її межами читайте за лінком: https://snau.edu.ua/snau-za-kordonom-alona-klochko-shvejcariya/  .